Grali w Oławie

Niektórzy znani piłkarze, którzy kiedyś grali w oławskim klubie a nie są jego wychowankami:

fot. 90minut.pl

Waldemar Tęsiorowski - grał w Moto Jelczu w II lidze w sezonie 1983/84. Następnie głównie w Śląsku Wrocław zaliczył 277 występów w Ekstraklasie strzelając 4 bramki. W Ekstraklasie grał również w barwach Górnika Zabrze, GKS Bełchatów i Warty Poznań.

fot. slaskwroclaw.pl

Orest Lenczyk - były piłkarz drugoligowego Moto-Jelcza. Obecnie trener Mistrzów Polski wrocławskiego Śląska.

fot. 90minut.pl

Ireneusz Gortowski - zaliczył 18 występów w Ekstraklasie strzelając 4 bramki w barwach Śląska Wrocław. W Moto- Jelczu grał na jesień sezonu 1998/99 oraz na wiosnę sezonu 2003/04.

fot. 90minut.pl

Robert Samek - superstrzelec Bielawianki Bielawa, grał przez 2 sezony w Oławie (2003/04 i 2004/05).

fot. 90minut.pl

Marek Kowalczyk - 35 występów w Ekstraklasie i 2 bramki w barwach Śląska Wrocław, grał w Oławie w sezonie 2007/08, a potem w  Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Obecnie Oldboje Śląska Wrocław.

fot. 90minut.pl

Radosław Flejterski - grał w Oławie w latach 90-tych. Następnie zaliczył wiele występów w II lidze. Obecnie Ślęza Wrocław.

fot. 90minut.pl

Marek Grabowski - 3 występy w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław, wiele występów w Moto-Jelczu w II lidze.

fot. 90minut.pl

Grzegorz Kowalski - 11 występów w Ekstraklasie i 1 bramka w barwach Śląska Wrocław, w Oławie w sezonie 1981/82.

fot. 90minut.pl

Marcin Wielgus - w Oławie w sezonie 1997/98 oraz jesienią sezonu 2009/10, wiele meczy w II lidze. Obecnie w Pogoni Oleśnica.

fot. 90minut.pl

Dariusz Zawalniak - w Oławie w sezonie 1996/97 super napastnik Moto-Jelcza Oława.

fot. 90minut.pl

Rafał Lis - wychowanek Śląska Wrocław, 1 występ w Ekstraklasie. Grał w Oławie na wiosne sezonu 1995/96

Jarosław Mordal - wychowanek Pafawagu Wrocław. Przez wiele lat bronił bramki Moto-Jelcza. Ostatnie swoje mecze w seniorach rozegrał w sezonie 2007/08. Obecnie trener bramkarzy Moto-Jelcz Oława.

i wiele innych znanych piłkarzy .................