Informujemy, że ta strona kibiców Moto-Jelcza Oława nie będzie już aktualizowana. Zapraszamy wszystkich na nową stronę internetową kibiców Moto-Jelcza Oława: http://mjo.futbolowo.pl/

Stara strona kibiców MJO pozostanie jako archiwum artykułów dotyczących kibiców oraz klubu Moto-Jelcz Oława.

Rusza IV liga

• autor: Marecki1973, 2021-08-13 12:17

Już w weekend ruszają rozgrywki IV ligi. Piłkarze Moto-Jelcza Oława nowy sezon rozpoczną w Oławie od pojedynku z beniaminkiem WKS-em Wierzbice. Do końca sierpnia obowiązuje jeszcze kara nałożona na nasz klub przez DZPN, dlatego mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Pogoń zamiast Sokoła

• autor: Marecki1973, 2021-08-13 11:17

Na dwa dni przed startem IV ligi, działacze Sokoła Wielka Lipa wycofali drużynę seniorów z rozgrywek IV ligi. Zamiast Sokoła zagra w niej Pogoń Oleśnica, czyli 3. drużyna poprzedniego sezonu (miała lepszy współczynnik od 3. drużyny we wałbrzyskiej okręgówce).

Natomiast nasi niedawni rywale z IV ligi: Unia Bardo oraz Orzeł Lubawka także wycofały drużyny seniorów z rozgrywek ligowych (obie drużyny spadły do okręgówki).

Sparingi Moto-Jelcza Oława lato 2021

• autor: Marecki1973, 2021-07-19 09:36

16.07. MJO - Rokita Brzeg Dolny 2-0 (godzina 18:30, boisko w Chwalibożycach)

24.07. MJO - Polonia Bielany Wr. 4-0 (godzina 11:00, stadion w Oławie)
28.07. Pogoń Oleśnica - MJO 2-5 (1-3) (godzina 19:00, stadion w Oleśnicy)
31.07. MJO - LZS Starowice 3-2 (sobota, godzina 12:00, stadion w Oławie)

07.08. gra wewnętrzna (zaplanowany sparing ze Skalnikiem Gracze nie odbył się z powodu wycofania się rywala)

Wygrana na zakończenie

• autor: Marecki1973, 2021-06-28 08:11

W ostatnim meczu sezonu piłkarze oławskiego Moto-Jelcza wygrali 2:0 (1:0). Gole dla MJO zdobyli Krzysztof Waliś i Jakub Skorłutowski. Oławianie zakończyli sezon na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Tuż za nami uplasował się Sokół Marcinkowice, a tuż przed - Piast Nowa Ruda.

Skład MJO: Kacper Czapran - Mateusz Prusak, Tomasz Watral, Krzysztof Waliś, Jakub Skorłutowski, Jakub Kulczycki (63 min. Wojciech Kaniewski), Karol Nikodem, Bartłomiej Musiał, Kamil Dołgan, Krzysztof Teletyński (86 min. Wojciech Czerniak), Michał Gałaszewski (78 min. Adrian Gelles)

Rezerwa: Radosław Florczyk, Artur Gancarczyk, Jakub Skorupa, Jakub Buczkowski

Trener: Krystian Pikaus

Ogólnopolski sukces młodych piłkarz ręcznych

• autor: Marecki1973, 2021-06-22 21:46

Na naszej stronie koncentrujemy się głównie na piłce nożnej, ale dziś wiadomość od piłkarzy ręcznych Moto-Jelcz Oława. Młodzi oławscy sportowcy wzięli udział w ćwierćfinałowym turnieju Pucharu Polski Związku Piłki Ręcznej i zostali sklasyfikowani na miejscu 7-8 w Polsce oraz zdobyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Z tej okazji  na oławskim rynku doszło do spotkania młodzików MJO Handball Team z Burmistrzem Miasta Oława Tomaszem Frischmannem. Spotkanie było okazją do udekorowania zawodników medalami za zdobycie wicemistrzostwa Dolnego Śląska, ponadto szczypiorniści otrzymali z rąk Burmistrza voucher na zakup sprzętu sportowego.

Młodym piłkarzom ręcznym Moto-Jelcz Oława Handball Team gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Remis z Orłem Ząbkowice

• autor: Marecki1973, 2021-06-21 09:49

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza zremisowali na własnym boisku z Orłem Ząbkowice Śląskie 1:1 (1:1). Gola dla MJO zdobył Michał Gałaszewski, a oławianie przez prawie całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Bartłomieja Płomińskiego.

Ostatni mecz sezonu 2020/2021 oławianie zagraj w Bystrzycy Górnej z LKS-em, w sobotę 26 czerwca o godzinie 17:00.

Skład Moto-Jelcza Oława: Radosław Florczyk - Mateusz Prusak (78 min. Artur Gancarczyk), Krzysztof Waliś, Jakub Skorłutowski, Bartłomiej Płomiński, Karol Nikodem, Bartłomiej Musiał, Kamil Dołgan, Mateusz Dobkowski (58 min. Jakub Kulczycki), Michał Pluciński (Jakub Mańkowski), Michał Gałaszewski (90 min. Jakub Skorupa)

Rezerwa: Tomasz Watral, Jakub Boczula

Z Orłem Ząbkowice bez publiczności

• autor: Marecki1973, 2021-06-18 09:37

Najbliższy mecz w Oławie pomiędzy Moto-Jelczem Oława a Orłem Ząbkowice odbędzie się bez udziału publiczności. Zamknięcie stadionu jest karą nałożoną na nasz klub przez DZPN za incydent który wydarzył się po meczu z Lechią Dzierżoniów. Wówczas to jeden z piłkarzy Lechii schodzący do szatni wdał się w słowną utarczkę z kilkoma oławskimi kibicami. Obie strony "nakręcały" się coraz bardziej aż omal nie doszło do rękoczynów. Wówczas jeden z kibiców próbował przeskoczyć ogrodzenie oddzielające piłkarzy od publiczności (został powstrzymany przez innych kibiców), inny próbował rzucić butelką, na szczęście zrobił to bardzo niecelnie i nikogo nie trafił. Całe to zdarzenie widzieli sędziowie i zostało to odnotowane w protokole meczowym.

Stadion ma być zamknięty do końca sierpnia, tak więc pierwsze mecze domowe sezonu 2021/2022 także odbędą się bez publiczności.

Remis w upale

• autor: Marecki1973, 2021-06-17 07:58

W gorące środowe popołudnie nasi piłkarze zmierzyli się na wyjeździe z GKS-em Mirków. Od początku meczu oławianie ruszyli do ataku i już w 3 minucie meczu wyszli na prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Bartłomieja Musiała. Po straconej bramce gospodarze mocniej zaatakowali ale czarno-biało-zieloni groźnie kontratakowali. Po jednej z takich kontr w 38 minucie Michał Gałaszewski podwyższa na 2-0. W 41 minucie meczu gospodarze zdobywają bramkę kontaktową i I połowa kończy się wynikiem 1-2.

W II odsłonie meczu gospodarze bardzo mocno zaatakowali, czego efektem były dwie bramki zdobyte w 63 i 72 minucie. Z przyjemnego 0-2 zrobiło się mało sympatyczne 3-2. Mecz toczący się w upale kosztował piłkarzy obu drużyn sporo wysiłku, ale lepsi kondycyjnie okazali się zawodnicy MJO, którzy w końcówce zdominowali rywala i w 91 minucie Jakub Skorupa zdobywa wyrównującego gola. Mecz toczył się jeszcze kilka minut ale wynik nie uległ już zmianie.

Punkt zdobyty w Mirkowie daje nam dużą szansę na zapewnienie sobie utrzymania w IV lidze (w tym sezonie z naszej grupy spaść może 8 lub 9 drużyn, w zależności od wyniku barażu do III ligi). W sobotę oławianie zagrają u siebie z Orłem Ząbkowice (godz. 17:00) a w następny weekend udadzą się na ostatnie spotkanie tego sezonu do Bystrzycy Górnej ze zdegradowanym już LKS-em (który w tej kolejce sprawił sporą niespodziankę pokonując faworyzowanego Piasta Żerniki 2-1).

Skład MJO: Radosław Florczyk - Krzysztof Waliś, Jakub Skorłutowski, Jakub Mańkowski, Bartłomiej Płomiński (78 min. Jakub Skorupa), Karol Nikodem (90 min. Jakub Boczula), Bartłomiej Musiał (73 min. Jakub Kulczycki), Kamil Dołgan, Michał Pluciński (60 min. Rafał Dalecki), Krzysztof Telatyński, Michał Gałaszewski (79 min. Artur Gancarczyk)

Rezerwa: Kacper Czapran.

W środę w Mirkowie

• autor: Marecki1973, 2021-06-15 12:43

Rozgrywki IV ligi już pomału zmierzają ku końcowi ale też przyspieszają. Nasi piłkarze jutro zmierzą się w Mirkowie z tamtejszym GKS-em. Obie drużyny dzieli w tabeli tylko jeden punktu i obie potrzebują punktów aby nieco oddalić się od miejsca zagrożonego spadkiem. Gospodarze są w nieco bardziej komfortowej sytuacji, gdyż w ostatniej kolejce wygrali wysoko w Bardzie (0-9) a ponadto grają na własnym boisku, które niezbyt "leży" naszym piłkarzom.

Niemniej, jeżeli nasi piłkarze zagrają z takim samym zaangażowaniem i determinacją jak w meczu z Dzierżoniowem, to wierzymy że wynik meczu w Mirkowie będzie dla nas korzystny. Do boju MJO!