free counters

Aktualności

Weekend kibicowsko

• autor: MJO1961, 2013-05-07 15:23

W minionej kolejce zdecydowanie najciekawszym kibicowskim wydarzeniem był pojedynek ROW-u Rybnik z Zagłębiem Sosnowiec. Na mecz z liderem udało się około 400 kibiców z Zagłębia Dąbrowskiego. Fanatycy gości byli obecni również na spotkaniach w Kaliszu, Turku oraz Wałbrzychu. Więcej w rozwinięciu!

II LIGA ZACHODNIA:

CALISIA KALISZ - MOTO-JELCZ OŁAWA 1:0, fanów MJO 9 + 28 Chojniczanka Chojnice.

Więcej zdjęć z Kalisza TUTAJ

TUR TUREK - CHOJNICZANKA CHOJNICE 0:1, fanów Chojniczanki 28.

KIBICE CHOJNICZANKI: Wyjazd pewnie określiłoby się bez historii, ale zasłużył na nazwę specyficznego.
Po meczu w Turku jedziemy do Kalisza by zdążyć na ostatnie 15-20 minut meczu Calisia Kalisz - Moto-Jelcz. Wydawało się, że plan się powiedzie, ale po wjechaniu do powiatu kaliskiego przyczepiła się do nas eskarta, która prowadziła nas w kosmicznej prędkości 10 km/h. Z taką prędkością szans, żeby dojechać na mecz nie było. Rezygnujemy z jazdy autokarem i postanawiamy się przespacerować. "Eskorta" głupieje, a my zwiedzamy sobie podkaliskie wioski. Po kilku kilometrach dochodzimy do Kalisza gdzie czeka już na nas Moto-Jecz. Do tego czasu "eskorta" urosła do kilkunasu radiowozów z kilkoma kamerami. Widać, że w Kaliszu im się nudzi. Dlatego, żeby z czystym sumieniem mogli odebrać ciężko zapracowane pieniądze postanawiamy zająć im jeszcze trochę czasu. Wszyscy idziemy na kaliski rynek (przy okazji bardzo klimatyczny) na piwko. Na powrocie lekkie spiny z elektrycznym szeryfem z Kalisza, który chciał się wykazać, ale nie wiedział jak. Ostatecznie zamiast w Kaliszu być około 20 minut byliśmy ponad 2 godziny. Żegnamy się z kibicami Moto i wracamy do Chojnic.

ROW RYBNIK - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:2, kibiców gości około 400.

Więcej zdjęć z Rybnika TUTAJ oraz TUTAJ

GÓRNIK WAŁBRZYCH - JAROTA JAROCIN 0:3, kibiców gości 8.

KIBICE GÓRNIKA: „Nadejdzie wiosna z nią lepsze czasy” – to jedna z piosenek fanów Górnika. Niestety ta wiosna w ogóle nie pasuje to stanu faktycznego. Kolejny słaby występ piłkarzy wałbrzyskiego Górnika. „Biało-niebiescy” przegrali 0-3, a strzelcami bramek dla Jaroty byli : Bartosz Kieliba 24, Adrian Owczarek 61, Damian Pawlak 85. Po tej porażce Górnik jest 12 w tabeli i tak naprawdę zaczyna ocierać się o strefę spadkową. Kibiców Jaroty do Wałbrzycha przyjechało 8 osób z flagą Jarocin znaną ze spotkań reprezentacji Polski. W sektorze C pojawia się 150 fanów Górnika wspomaganych przez 12 kibiców Slavii Praga, którym dziękujemy za przybycie.

MKS KLUCZBORK - GRYF WEJHEROWO 4:1, kibiców gości 0.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - GÓRNIK POLKOWICE 0:3, kibiców gości 0.

KIBICE RAKOWA: Mimo, iż ostatnimi czasy kibice z Polkowic zaliczali dość regularnie swoje wyjazdy, to jednak do Częstochowy nie dojechali. Cóż, ich strata. Inna sprawa, że niestety i spora część fanów Rakowa nie dotarła na stadion. W młynie maksymalnie 110 głów. W pierwszej połowie doping przeplatany tekstami mobilizacyjnymi skierowanymi do grających w chuja skórokopów. Nasze gwiazdy po raz kolejny udowodniły, że lepiej radzą sobie na parkiecie w nocnych klubach niż na zielonej murawie. Mimo żenujących popisów wkładów do koszulek w drugiej połowie ostatnie dwadzieścia minut zrobiliśmy doping ponad miarę naszych możliwości w tym dniu. O ile w pierwszej połowie rzeczywiście nasze występy również pozostawiały wiele do życzenia, o tyle wspomniany fragment to dobry doping. Przed zakończeniem meczu ściągamy flagi i wychodzimy z młyna, także wraz z ostatnim gwizdkiem sektor za bramką był już pusty. Później piłkarzyków pożegnały gwizdy i wiele ostrych słów pod budynkiem klubowym.

RUCH ZDZIESZOWICE - ELANA TORUŃ 3:0, kibiców gości 0 (zamknięty sektor dla gości, Elanowcy nie organizują wyjazdu)

BYTOVIA BYTÓW - ROZWÓJ KATOWICE 3:1, kibiców gości 0.

Mecz odwołany:

CHROBRY GŁOGÓW - LECH RYPIN 3:0 walkower.

REGION

I FINAŁ PP:

ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA 0:2, kibiców gości 2000.

EKSTRAKLASA:

ŚLĄSK WROCŁAW - POGOŃ SZCZECIN 1:0, kibiców gości około 250.

PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1, kibiców gości 0 (zamknięty sektor dla gości, remont stadionu).