I Oławski Turniej Kibiców

• autor: Wiktor / MJO1961, 2013-07-01 23:55

W sobotę na stadionie przy ul. Sportowej odbył się I Oławski Turniej Kibiców. Wzięło w nim udział osiem ekip: Rokita Brzeg Dolny (zwycięzca), Bielawianka Bielawa (2. miejsce), Śląsk FC Skokowa (3. miejsce), Banda Milicz (4. miejsce) oraz Wielki Śląsk, Chojniczanka Chojnice, Śląsk FC Rogów Sobócki i oczywiście fani oławskiego Moto-Jelcza. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na wspólną biesiadę. Relacja z turnieju w rozwinięciu!

[GALERIA]

Piłkarskie zmagania rozpoczęły się na głównej murawie stadionu o godz. 10.00. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których każdy grał z każdym. Zespoły składały się z 6 zawodników z pola i 1 bramkarza. Połowa spotkania trwała 8 minut. Rozjemcami pojedynków byli Andrzej i Marek Gancarczykowie. Grano na zmianę - najpierw jeden mecz z grupy A, później z grupy B.

W grupie A po zaciętej walce triumfowała Bielawianka, która wygrała dwa z trzech meczów, ulegając tylko kibicom MJO. Dla czarno-biało-zielonych było to niestety jedyne zwycięstwo w tym turnieju - w następnych spotkaniach okazali swoją gościnność Chojniczance i Skokowej, przegrywając obydwa mecze pomimo tego, że przez dłuższy czas to oni prowadzili. Drugą lokatę w grupie A, które gwarantowało udział w meczu o 3. miejsce, zajął fanklub Śląska ze Skokowej, który oprócz zwycięstwa w meczu z MJO pokonał również Chojniczankę.

W drugiej grupie rywalizacja było nieco mniej zacięta, bo rozgrywki zdominowały ekipy Rokity i Bandy Milicz. O tym, kto zagra w finale, decydował ostatni mecz fazy grupowej, w którym obie drużyny stanęły naprzeciwko siebie. Minimalnie lepszy okazał się Rokita, pokonując Bandę 2:1. Ekipa Wielkiego Śląska, pomimo wsparcia Marka Gancarczyka, który po dłuższej przerwie znów przywdział trykot WKS-u, zdołała wygrać tylko jeden mecz. W swoim ostatnim pojedynku pokonała kibiców z Rogowa Sobóckiego 5:1.

Po rywalizacji grupowej przyszedł czas na walkę o podium. W meczu o 3. miejsce starły się ze sobą kibice Śląska z Milicza i Skokowej. Zmęczeni dopiero co rozegranym pojedynkiem grupowym miliczanie ulegli Skokowej 1:5. Na boisku rządził i dzielił "Dziku", który, oprócz strzelonej bramki, zaliczył również świetną asystę, uniemożliwiając bramkarzowi jakąkolwiek reakcję.

Finał pomiędzy Bielawskim KS-em i dolnobrzeskim Rokitą był bardzo zacięty. O zwycięstwie zadecydowała jedna bramka, strzelona już w pierwszej części gry przez "Ruskiego". W ostatnich sekundach bielawianie mogli wyrównać, ale "Ptasiu" z Rokity wybronił karnego.

Podczas ceremonii wręczenia nagród wszystkie ekipy otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcia. Najlepsze trzy drużyny otrzymały również puchary. Nagrody otrzymali także najlepszy strzelec - Mateusz Semeniuk z Bielawianki (7 goli) oraz najlepszy bramkarz - "Ptasiu" z Rokity.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zawody w przeciąganiu liny, w których triumfowali oławianie, a następnie na wspólną, zorganizowaną na miejscu, biesiadę.

Turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy burmistrza Oławy - Franciszka Października, wiceburmistrza - Witolda Niemirowskiego, dyrektora OCKF - Dariusza Witkowskiego, starosty oławskiego - Zdzisława Brezdenia oraz radnego powiatowego - Łukasza Dudkowskiego (PiS). Podziękowania należą się również firmie Stal-Fox na czele z Panem Kopkiem i Panem Nowaczkiem, a także właścicielowi restauracji Last Pub - Panu Piotrowi Mijałowi.

Ogromne podziękowanie kierujemy do "Popika", który w organizację turnieju włożył mnóstwo czasu oraz nerwów i zadbał, aby nikomu niczego nie brakowało. Jeszcze raz - dziękujemy!

GRUPA A

Bielawianka - Rokita 0:1
BRAMKA: Ruski

STRZELCY:
7 - Semeniuk (Bielawianka)
5 - Ruski (Rokita), Skrzek (Skokowa)
3 - Dzik, Siekierka (Skokowa)

Więcej zdjęć TUTAJ