Oldboje zwyciężają w turnieju

• autor: Wiktor, 2014-06-28 22:21

Dziś na stadionie przy ul. Sportowej odbył się piłkarski piknik, upamiętniający 40. rocznicę pierwszego awansu MJO do II ligi. W turnieju piłkarskim zwycięstwo odniosła drużyna oldbojów. W barwach zwycięskiego zespołu wystąpił m.in. Jerzy Bochniarz, który w 1974 roku wraz z kolegami wywalczył promocję na drugi poziom rozgrywkowy! Więcej w rozwinięciu!

W turnieju piłkarskim udział wzięły trzy drużyny: kibice – wspomagani m.in. przez piłkarza MJO – Marcina Mazura; oldboje – w tej ekipie zaprezentowali się m.in. Jerzy Bochniarz, Tomasz Watral, Robert Afanasjew, Paweł Pluciński, Grzegorz Kopertowski, Artur Pohoriło, Bogdan Polanowski oraz zespół juniorów MJO (w większości złożony z juniorów młodszych).

Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte. W pierwszym spotkaniu kibice pokonali najmłodszą drużynę turnieju 5:4, a w kolejnym pojedynku juniorów wypunktowały stare wygi, wygrywając 4:2. Dzięki takim rozstrzygnięciom, to ostatni mecz decydował o tym, kto otrzyma największy z pucharów. Przy stanie 1:1 znakomitej sytuacji do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie nie wykorzystał „Kokos”, a po wyprowadzonej w odpowiedzi kontrze zwycięskiego gola zdobył Robert Afanasjew.

Po zawodach organizatorzy wręczyli nagrody dla wszystkich zespołów oraz indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem został „Kokos”, a najlepszym bramkarzem pan Stanisław Stachnik.

Fani KS-u po wręczeniu nagród odpalili również race. Wszyscy goście zostali zaproszeni na grilla, a przy wejściu na trybunę stadionu można było obejrzeć archiwalne zdjęcia piłkarzy MJO. Przyglądali im się m.in. Mieczysław Haśkiewicz i wspomniany wcześniej Jerzy Bochniarz, którzy w 1974 roku wywalczyli z zespołem awans do II ligi.

Podczas dzisiejszej imprezy niestety nie mogliśmy zobaczyć w akcji kolarzy „Moto” Jelcz-Laskowice, którzy mieli ważne spotkanie ze swoim sponsorem i niestety nie mieli szansy pojawić się na stadionie.

Wszyscy bardzo chcieliśmy podziękować sponsorom, dzięki którym impreza mogła się odbyć - Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej, firmie Kan-Pak sprzątanie oraz Polonia Grill. Wyrazy wdzięczności należą się również firmie Wena, która stworzyła wystawę z archiwalnymi zdjęciami oraz Oławskiemu Centrum Kultury Fizycznej - za udostępnienie obiektu. Największe podziękowania należą się jednak reprezentowanemu przez poszczególne osoby Stowarzyszeniu Sympatyków "Moto-Jelcz Oława" oraz gościom, którzy na imprezę przybyli. Dziękujemy!

WYNIKI:
Kibice – Juniorzy 5:4
BRAMKI: Cinek, Skoruta, Kokos x3 – Łukasz Anklewicz, Bartłomiej Bartczuk, Jakub Krzemień, Kacper Makowski
Oldboje – Juniorzy 4:2
BRAMKI: Grzegorz Kopertowski, Sebastian Horodyłowski, Artur Pohoriło, Jerzy Półtorak – Łukasz Anklewicz, Jakub Krzemień
Kibice – Oldboje 1:2
BRAMKI: Łosiu – Paweł Pluciński, Robert Afanasjew