free counters

Aktualności

Nigdy tutaj nie wygracie!

• autor: Wiktor, 2014-11-22 15:18

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu piłkarze MJO odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie! Czarno-biało-zieloni pokonali Foto-Higienę 2:1 (0:1), strzelając zwycięskiego gola w osłabieniu. Goście prowadzenie objęli w pierwszej połowie za sprawą Kucyniaka. W 68. minucie oławianie wyrównali po pięknym strzale Mateusza Prusaka z dystansu. W następnej akcji "Mały" został ukarany czerwoną kartką za uderzenie rywala, ale to dziś naszej drużynie nie przeszkodziło. W 79. minucie Marcin Mazur zagrał do Tetłaka, który zdobył zwycięską bramkę! Kownacki - może jednak chciałbyś spełnić swoją obietnicę? Skład i relacja w rozwinięciu!

[ZDJĘCIA]

Moto-Jelcz na dzisiejszy mecz wyszedł w bardzo zaskakującym zestawieniu. W oławskiej obronie zagrało pięciu zawodników, spośród których Daniel Pawlak dość często wchodził do drugiej linii. Najbardziej godny uwagi jest jednak dzisiejszy występ Jakuba Skorłutowskiego, który znakomicie rozbijał akcje przyjezdnych i nie popełnił chyba żadnego błędu. Na początku spotkania zarysowała się niewielka przewaga Foto-Higieny, ale podopieczni Krystiana Pikausa potrafili straszyć bardzo pewnego Florczyka jedynie lekkimi strzałami z dystansu. Oławianie odpowiedzieli m.in. akcjami Skorupy i Mazura. Obiecująco wyglądające uderzenie tego drugiego w ostatniej chwili zablokował defensor z Gaci, wybijając piłkę na rzut rożny. Niestety, w 40. minucie Góral zagrał na wolne pole do niepilnowanego Kucyniaka, który strzał w dalszy róg nie dał szans Florczykowi.

Mogłoby się wydawać, że goście niesieni strzeloną bramką w drugiej części dobiją oławian. Tak jednak nie było. Pierwsze kilkanaście minut były bardzo spokojnie. Gacianie chyba nie byli w stanie podkręcić tempa, a oławianie najwyraźniej nie podnieśli się jeszcze po straconym golu. W 68. minucie Marcin Mazur walczył bark w bark z Dawidem Pożaryckim i powalił o dwie głowy wyższego rywala na ziemię. "Pożar" złapał piłkę w ręce, a że sędzia (skądinąd skłonny do gwizdania wszystkiego na korzyść Foto-Higieny) faulu się nie dopatrzył, to MJO należał się rzut wolny za zagranie ręką. Piłka po szybkim wznowieniu gry trafiła do Prusaka. "Mały" długo się nie zastanawiał i huknął z 25 metrów w stronę bramki gości. Piłka zdjęła pajęczynę z bramki Mazura. Chwilę później strzelec gola ostro potraktował w środku pola jednego z gości. Na środku boiska doszło do małych przepychanek, a sędzia najwyraźniej chciał naprawić swój "błąd" sprzed chwili i wyrzucił Prusaka z boiska. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 73. minucie, kiedy po podaniu Górala Synowiec w dogodnej sytuacji kopnął w kępę trawy, podając przy okazji piłkę do Florczyka. W 78. minucie rajd lewą stroną boiska przeprowadził Marcin Mazur. "Cinek" ściął do środka boiska i uderzył wprost w obrońcę z Gaci. Piłka wróciła pod nogi Mazura, który świetnie dograł do Tetłaka, a ten mocnym strzałem z ostrego kąta wyprowadził nas na prowadzenie! Gacianie (chyba) chcieli wyrównać, ale ich wyczyny bardziej przypominały parodię futbolu. Generalnie w końcówce przyjezdni chyba ani razu nie zagrozili poważnie naszej bramce, a niektóre ich wyczyny wywoływały głośne salwy śmiechu. Najbardziej podobał nam się widok Krzysztofa Smolińskiego, który na widok nadbiegającego z kontrą Lucjana Zielińskiego zaczynał trząść kolanami. Po jednej z takich akcji (jeszcze przed strzeleniem zwycięskiego gola) Lucek został sfaulowany na 20 metrze, a uderzenie Skorłutowskiego z rzutu wolnego obiło głowę jednego z obrońców. Z akcji, które przeprowadziła w końcówce Foto-Higiena można jedynie odnotować strzał Dominika Wejerowskiego, który na okrzyk "Strzelaj!" z trybun zareagował strzałem. Nic by w tym może tak dziwnego nie było, gdyby nie to, że Wejerowski był jakieś 45 metrów od bramki Florczyka...

Średnia wieku w naszej drużynie wynosiła dziś nieco ponad 21 lat. O sytuacji w klubie generalnie lepiej nie mówić. Kownacki, Luda - kombinujcie, ile wlezie - nigdy się nie doczekacie.

Szkoda, że zwycięstwo przyszło tak późno... Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że wiosna będzie lepsza. O niebo lepsza.

BRAMKI: Mateusz Prusak 68, Mateusz Tetłak 79 - Łukasz Kucyniak 40.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 22. Radosław Florczyk kapitan - 2. Kamil Dołgan, 5. Radosław Krzyśków, 13. Jakub Skorłutowski, 19. Daniel Pawlak, 8. Łukasz Orzechowski - 20. Mateusz Tetłak bramka, 7. Mateusz Prusak bramka ďż˝ďż˝ta i czerwona kartka 70, 6. Maciej Zapał, 14. Paweł Skorupa (61, 11. Lucjan Zieliński) - 3. Marcin Mazur (90, 21. Adrian Okoń).

FOTO-HIGIENA GAĆ: 1. Marcin Mazur kapitan - 3. Wojciech Strójwąs, 4. Dawid Pożarycki, 17. Krzysztof Smoliński (85, 14. Dawid Pałys), 16. Piotr Stawowy, 6. Łukasz Kucyniak, 5. Michał Zięba, 15. Dominik Wejerowski, 13. Dariusz Góral, 8. Paweł Boczarski, 10. Paweł Synowiec (82, 11. Marek Budny).

Żółta kartka: Prusak (70, faul).

Czerwona kartka: Mateusz Prusak (70 - niesportowe zachowanie).

Sędziował: Mirosław Mazgaj (Wrocław).